בניית אתרי וורדפרס

Home מאמרים בניית אתרי וורדפרס

וורדפרס היא מערכת ניהול תוכן חינמית, אשר ידועה בממשק הפשוט והידידותי שלה. המערכת צוברת פופולריות רבה, במיוחד כאשר מדובר באתרים בעלי מבנה פשוט ותוכן מילולי בעיקר.

וורדפרס: להקים אתר באופן עצמאי

הקמת אתרים באמצעות מערכות ניהול תוכן היא שירות שמתפתח במהירות, והופך להיות יותר ויותר פופולרי בשנים האחרונות. נכון להיום כ-  15-20% מכלל האתרים ברשת בנויים באמצעות מערכת ניהול תוכן כזאת או אחרת, וכ- 25-30% מהם בנויים ומנוהלים באמצעות מערכת ניהול תוכן בשם וורדפרס.

תפקידה של כל מערכת ניהול תוכן היא יצירת ממשק, או תווך ביניים בין המשתמש (זה שבונה את האתר או זה שמנהל את תוכנו) לבין הקוד. מערכת ניהול תוכן הופכת את תהליך הקמת האתר מכתיבת קוד באחת משפות התכנות המקובלות להרכבת לגו. בין מערכות ניהול התוכן השונות וורדפרס נחשבת לפשוטה, נוחה וידידותית ביותר.

תהליך העבודה בוורדפרס דומה לתהליך של יצירת מצגת בתוכנת פאואר פוינט. אם אנחנו מעוניינים במצגת אסתטית ונעימה לעין, לרשותנו עומדות תבניות מוכנות רבות, בהן מוגדר הרקע והמבנה של כל דף במצגת (כותרת, גוף הטקסט ודיאגרמות). לאחר שבחרנו את התבנית הרצויה למצגת, כל מה שעלינו לעשות הוא להזין בשדות הרלוונטיים את התוכן הייחודי הדרוש.

באופן דומה מתבצעת גם הקמת אתרים בוורדפרס. המערכת מבוססת על אוסף של תבניות מוכנות. תבניות אלה אינן אלא אתרים מוכנים ריקים מתוכן. לאחר שבחרנו את התבנית המועדפת עלינו, כל מה שנשאר לעשות הוא לצקת אל תוכה את הטקסט ואת התמונות שברצוננו להציג באתר.

וורדפרס מתאימה מאוד לאתרים מבוססי מלל, שהמבנה שלהם פשוט יחסית, כגון בלוגים ואתרי תדמית פשוטים. ידידותיות הממשק של וורדפרס הוא רק אחד מיתרונותיה. יתרון חשוב נוסף הוא יתרון תקציבי: וורדפרס מופצת בחינם, וישנו מאגר לא קטן של תבניות חינמיות בשפות השונות. כמו כן, אין צורך להשקיע באופן נפרד בבניית האתר ובעיצובו.

לסיכום, וורדפרס היא מערכת ניהול תוכן פשוטה וקלה בשימוש. אין צורך בהכשרה מקצועית מיוחדת להקמת אתר בוורדפרס או לניהול התוכן שלו, וניתן לבצע את כל העבודה באופן עצמאי.