רשת האינטרנט היא רשת תקשורת בין מחשבים שהחלה את דרכה כפרויקט ניסיוני של משרד ההגנה האמריקאי עד שהפכה היום לאחת מסביבות המסחר, העבודה והחברה המרכזיות בחיי הפרט.

וורדפרס היא פלטפורמה המיועדת לבניית בלוגים ואתרי אינטרנט מסוגים אחרים. בלוג הוא אתר שמשמש את הכותב לצורך יומן בו הוא יכול לשתף את הגולשים בהגיגיו בשלל נושאים. כיום ישנם גם בלוגים המפורסמים לצורך קידום עסקי ולא רק כיומנים אישיים.

היא צברה את הפופולאריות שלה בין היתר משום שכתוכנה הכתובה בקוד פתוח היא מוצעת בחינם ובכך מוזילה גם עבור אנשים פרטיים ובעלי עסקים קטנים את העלות של החזקת תוכנה יקרה בתשלום לצורך בניית האתר.

יחד עם זאת, במערכת של וורדפרס העלות לא באה על חשבון האיכות. היא מציעה למשתמשים את האפשרות לעיצוב בהתאמה אישית כך שבעלי האתר יכול להחליט על האופן שבו יראה האתר שלו ואף לשנות את העיצוב ללא פגיעה בתוכן שבו.

היא מאפשרת להוסיף לאתר יישומים רבים כדוגמת סקרים, סרטוני וידאו, גלריות תמונות, הוספת תגובות גולשים, שיתוף ברשתות החברתיות ועוד שהופכים את הגלישה בו לאינטראקטיבית יותר ומקנים לאדם שמבקר באתר תחושה גדולה יותר של השתתפות בו.

מלבד זאת, יתרון אחר שלה הוא שמערכת וורדפרס בנויה כך שהיא מקלה את ההופעה של האתר במנוע החיפוש. היום רוב האנשים מגיעים לאתרים מסוימים על ידי כך שאלו מופיעים באתר מסוג מנוע חיפוש. יחד עם זאת, ככל שהאתר נמצא במיקום גבוה יותר כך גדלים הסיכויים שיותר אנשים ייכנסו אליו. בוורדפרס ניתן להוסיף תגיות ולבנות את האתר באופן שיהיה קל יותר למצוא אותו במנוע החיפוש.

בדומה, ניתן לבנות בעזרתה אתרי קטלוג, תדמית, מידע ועוד. היא אומנם נוחה מאד לשימוש גם על ידי אנשים שאינם מתמצאים בשפות תכנות אך עדיין כדאי להיעזר באיש מקצוע בתחום לצורך בניית האתר.

לעמוד צור קשר

בחזרה לדף הבית

 

תפריט
דילוג לתוכן