רשת האינטרנט עשתה דרך ארוכה מאז שהייתה פרויקט מחקר לחיבור המחשבים של משרד ההגנה האמריקאי עד להיותה רשת גלובלית של מחשבים שמשתמשת בפרוטוקול מסוים כדי לשרת למעלה ממיליארדי משתמשים בעולם, לצרכים שונים.

בזכות היתרונות הרבים שלה, וורדפרס היא אחת התוכנות הפתוחות הנפוצות ביותר לכתיבת דפי אינטרנט ובלוגים. בלוג הוא סוג של יומן המועלה על גבי הרשת ובו משתף הבעלים את הגולשים בפוסטים שהוא מפרסם, שיכול להיות לשימוש עסקי ופרטי כאחד.

ראשית, השימוש בה הוא בחינם, עובדה שמוזילה מאד את העלות של הבניה והאחזקה של האתר, היא לא גובה תשלום כשהאתר מגיע לנפח מסוים או סוגרת במקרה כזה למשתמש חלק מהאופציות.

מלבד זאת, וורדפרס בעלת ממשק רחב ומגוון מאד של אפשרויות עיצוב, שניתן להפיקן גם בהתאמה אישית ועל ידי כך לשמור על הייחודיות של כל דף שנבנה בה. בדומה, היא מאפשרת גם להחליף את העיצוב תוך שמירה על התוכן.

כאן גם המקום לציין שהיא מאפשרת לבעלים להוסיף בקלות גלריות תמונות ולהקנות לגולשים את האופציה להשאיר תגובות לתוכן האתר, עובדה שלא פעם נותנת להם את התחושה שהם שותפים בו ואת הרצון לחזור אליו פעם נוספת.

לא פחות חשוב מכך היא העובדה שבעידן בו הרשת מוצפת בכמויות אדירות של דפים, אלו שבנויים על ידי וורדפרס ניתנים לאיתור בקלות על ידי מנועי החיפוש.אתרים אלו מאפשרים לגולש לחפש מידע בהתאם למילים מסוימות שהוא מקליד.

פלטפורמה זו מפרידה את הסוגיה של התאמת האתר למנועי החיפוש מהעיצוב והתוכן שלו ומאפשרת לאנשי המקצוע המתמחים בתחום הופעת הדפים במנועי החיפוש לעבוד על הרכיבים הקריטיים לצרכים שלהם מבלי להתערב בתכנים או בעיצוב.

מלבד זאת, התוכנה נוחה לשימוש לבניית מגוון רחב של דפים, החל מבלוגים , לאתרי תדמית, קטלוגים, מידע ועוד. יחד עם זאת, גם בבניית אתר בתוכנה זו עדיין כדאי להיעזר בשירותיו של איש מקצוע המתמחה בבניית אתרים.

תפריט
דילוג לתוכן